Alternate Text
 Neredeyim : Kütüphanemiz

Kütüphanemiz

MEHMET AKİF ERSOY İL HALK KÜTÜPHANEMİZ

Osman Zeki ÇOŞAR

OSMAN ZEKİ COŞAR

İL HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRÜ

Çağımızın baş döndürücü bir hızla ilerleyen teknolojisi ve giderek artan bilgi gereksinmesi, toplumlardaki bilgi artışı, o bilgileri iletme ve ihtiyaç sahiplerine en kısa zamanda ulaştırma düşüncesi dünyayı bize bir tuş kadar yakınlaştırmıştır. Bilgiye duyulan ihtiyacın artması ve iletişim teknolojisindeki bu gelişmeler den kütüphaneler de etkilenmiştir. Bilgisayarlaşma, kütüphanelerdeki bilgi – belge kullanımını, saklanmasını ve erişim hızını değiştirmiştir. İnternet kullanımı ile de kütüphaneyi dünyaya, dünyayı kütüphaneye taşıma imkanı sağlamaya başlanmıştır Bu amaçla  M.A.E. İl Halk Kütüphanemiz  çağın gelişmelerine uygun  okuyucu hizmeti vermektedir. Bakanlığımız ve Çanakkale halkının bize verdiği destekle Modern bir kütüphanede olması gereken  her imkânı oluşturmaya çalışmaktayız. Ancak ; bu imkanlar ve hizmetler kıymetli okuyucularımızın,öğrencilerimizin ve halkımızın daha çok ilgisiyle değer kazanacaktır.Sizleri, bir dost kadar yakın olan arkadaşlarımla beraber kütüphanemizde görmekten onur duyarız.

 

MEHMET AKİF ERSOY İL HALK KÜTÜPHANEMİZ 
Çanakkale de ilk defa il halk kütüphanesi 23 Nisan 1955 Tarihinde hizmete açılmıştır. 25 Ekim 1986 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından satın alınan binaya taşınmıştır.15 Kasım 2016 tarihinden itibaren mevcut kiralık binaya geçmiştir.
Binamız iki ayrı bölümden oluşmaktadır.

Birinci Bölümde 380 metrekarelik geniş,modern Çocuk kitapları bölümü ve farklı konularda Araştırma Kitapları ,  Üst Katta ise müdür yardımcı ve büro personelleri bulunmaktadır.
İkinci Bölüm; Edebiyat dalında farklı milletlerden yazarların da bulunduğu roman, hikaye ve eleştiri kitapları bulunmaktadır. Üst Katta ise süreli yayınlar bölümü ve Müdürlük makamı bulunmaktadır.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi   


 
 

 

Facebook -  Twitter'da Biz
Mesai Gün ve Saatleri
        
 
 
 Pazartesi - Cuma:08:30/19:00
 Cumartesi:09:00/17:00

        
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 7409 kez gösterilmiştir.