Alternate Text
 Neredeyim : Üyelik

Üyelik


NASIL ÜYE OLABİLİRİM

     Kütüphaneye her yaşta üye olabilirsiniz. Üye olmak için nüfus cüzdanınız ile gelmeniz yeterlidir.16 yaşından küçüklerde 0-6 yaşlar arasındaki küçüklerimizin üyeliği  için üye kartını veli imzaladığından dolayı velisinin de kütüphaneye gelmesi gerekmektedir. Kütüphaneden aldığınız hizmetler ücretsizdir.

ÖDÜNÇ MATERYAL ALMA KURALLARI


ÖDÜNÇ ALMA KURALLARI

Üyelerimiz, 15 günlük süre için 3 kitap ödünç alabilirler.

Yalnızca kütüphane üyeleri, ödünç alma hakkına sahiptirler.

Üye ödünç almak istediği kitap veya diğer materyali raftan alarak, Dolaşım Bölümüne başvurmalıdır.

Ödünç alınan kitabın iade tarihi, kitabın arkasına vurulan mühürle ödünç alan üyeye bildirilmektedir. Ödünç alınan  kitap veya diğer materyalin söz konusu tarihte veya bu tarihten önce kütüphaneye iade edilmesi gerekmektedir. Üye ödünç süresini uzatmak istediği takdirde, ödünç aldığı üzerindeki kitap ile birlikte, Kütüphane Dolaşım Bölümüne  başvurmalıdır. Ödünç alma işlemi yenilenmeyen (ödünç süresi uzatılmamış) kitap veya diğer materyal Kütüphane dışına çıkartılamaz.

Gerektiğinde Kütüphane Müdürlüğü iade tarihinden önce ödünçteki herhangi bir kitap veya diğer materyalin iadesini talep edebilir.

ÖDÜNÇ ALAN ÜYENİN SORUMLULUKLARI

Ödünç alınan her kitap veya materyalin sorumluluğu, kütüphaneye iade edilinceye kadar ödünç alan üyeye aittir.

Üye ödünç alacağı herhangi bir kitap veya diğer materyali, ödünç almadan önce hasarlı olup olmadığı konusunda kontrol etmelidir. Ödünç alınan herhangi bir kitap veya diğer materyalin iade edildiğinde hasarlı olması durumunda bunun sorumluluğu ödünç alan üyeye aittir.

Ödünç alınan kitap veya diğer materyali zamanında kütüphaneye iade etmek ödünç alan üyenin sorumluluğundadır.

Üye ödünç aldığı herhangi bir kitap veya diğer materyali, kayıp veya hasar sebebi ile iade edemeyecekse, konu ile ilgili olarak kütüphaneyi derhal bilgilendirmesi gerekmektedir. 

Ödünç verilen herhangi bir kitap veya diğer materyalin, kaybı ya da tahrip edildiği durumlarda kitap ya da materyalin üye tarafından yenisinin alınması gerekmektedir. Zararın giderilmemesi halinde, üyenin ödünç alma hakları geçici olarak engellenir. Üye ilgili sorun çözümlendiği takdirde tekrar ödünç alma hakkına sahip olur.

ÖDÜNÇ SÜRESİNİ UZATMA

     Üye, ödünç aldığı üzerindeki herhangi bir kitap veya diğer materyalin ödünç süresini uzatmak istediği takdirde, ödünç aldığı üzerindeki kitap veya diğer materyal ile birlikte, şahsen Kütüphane Dolaşım Bölümüne başvurmalıdır.      Ayırtılmış (üzerine rezerv konmuş) herhangi bir kitap veya diğer materyalin ödünç süresi uzatılamaz.  

 

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi   


 
 

 

Facebook -  Twitter'da Biz
Mesai Gün ve Saatleri
        
 
 
 Pazartesi - Cuma:08:30/19:00
 Cumartesi:09:00/17:00

        
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 4510 kez gösterilmiştir.